Niezwykle cennym składnikiem oferowanych przez nas produktów jest reishi (z łac. ganoderma lucidum).
Reishi zwane również Ganoderma lucidum, a także Lingzhi jest nadzieją dla współczesnej medycyny. Od ponad dwóch tysięcy lat stosowany przez chińskich medyków jako „czarodziejskie zioło” mające na celu wspomaganie przywrócenia równowagi organizmu.
Dzięki swojemu bogatemu składowi (ok. 400 składników, m.in. polisacharydy, białka, błonnik, witaminy C, D, B, minerały: fosfor, wapń, magnez, potas, sód, cynk, mangan, żelazo i miedź, proteiny, trójterpeny, mannitol, alkaloidy, kwasy organiczne - w tym pantotenowy i oleinowy) grzyb reishi jest wspaniałym preparatem mogącym przywrócić w naszym organizmie odpowiedni poziom homeostazy, ułatwić organizmowi radzenie sobie z nadmiernym stresem, wspomagać długowieczność, a przede wszystkim wykazywać działanie antynowotworowe.
Jest dużo publikacji medycznych na temat właściwości grzyba reishi i jego pozytywnym wpływie na nasz organizm.
Wiele cennych informacji zawartych jest chociażby w książkach dr Adama Kwiecińskiego*
* Dr n. med. Adam Kwieciński – lekarz, farmakolog, biolog medyczny, wykładowca na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, toksykolog, współpracuje z Katedrą Farmacji Stosowanej przy Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Od 2000 roku zajmuje się badaniem grzybów leczniczych.. W 2004 roku wydał książkę „Reishi- nadzieja współczesnej medycyny”, zawierając w niej zbiór faktów naukowych, fachowej literatury z całego świata oraz badań klinicznych dotyczących grzyba Reishi.
Fragment z Wikipedii:
- Na Dalekim Wschodzie uważany jest za grzyb leczniczy[4]. Leki z tego grzyba w tradycyjnej medycynie chińskiej stosuje się w chronicznej żółtaczce, nadciśnieniu, astmie i bronchicie. Leczono nim także bezsenność, schorzenia żołądka, stany zapalne stawów i nerek. W zapisach chińskich z XVI wieku można znaleźć także informacje, że systematyczne podawanie leku z lakownicy lśniącej obniża masę ciała i wzmacnia płodność[8].
- We współczesnej medycynie chińskiej lakownicy używa się jako środek wzmacniający siły organizmu, pomagający także w przypadkach chorób nowotworowych[8].
- Na Wschodzie z lakownic wyrabia się talizmany, które mają chronić właściciela i jego dom przed nieszczęściem[8].
- W Chinach grzyb ten, znany pod nazwą lingzhi (chin. trad. 靈芝, chin. upr. 灵芝, pinyin língzhī) jest uważany za symbol nieśmiertelności i występuje często jako motyw zdobniczy[12].